Adres

Şeyhhayran Mahallesi, Ordu Caddesi, No:1/301 Kat:3 Merkez/Bayburt

Telefon

0 (458) 270 69 69

Hizmet Bedeli; Kiralama ve satış işlemlerinde reklam, pazarlama giderleri ve buna karşılık gösterilen emek karşılığında aldığımız ücrettir. Kiralama işlemlerinde kiracılardan 1 kereye mahsus ilk girişte "yıllık kiranın %12'si", satılık işlemlerinde ise satış fiyatı üzerinden alıcı ve satıcıdan %2,5 hizmet bedeli alıyoruz.

Siz değerli müşterilerimiz için konut kredisi işlemlerinde de yardımcı oluyoruz. Alanında uzman ekibimiz; kredi çekmeyi düşündüğünüz gayrimenkul için çıkabilecek krediyi hesaplayıp, en uygun oranlar ile aylık ödemelerinizi ve toplam ödemenizi hesaplayıp sizlere hizmet veriyor.

Hizmet verdiğimiz gayrimenkullerde mülk sahipleri reklam ve pazarlama işlemleri için firmamızla sözleşme imzalamaktadır. Beğendiğiniz gayrimenkulü yerinde gezdikten sonra kiralamayı veya satın almayı düşündüğünüz taktirde mal sahipleriyle ofisimizde görüşme imkânı sağlıyoruz.

Firmamız bünyesindeki gayrimenkuller, bizlere ilk ulaştığında mülk sahipleriyle fiyat konusunda istişare yapılır. Bölgedeki fiyatlar ve emsalleri üzerinden değerlendirilir ve öyle ilana alınır. Son fiyatları mülk sahipleri belirlediği için onların bize ilettiği fiyatları size iletirken, sizlerden gelen teklifleri de mülk sahiplerine iletiyoruz.

Portföyümüzde sürekli olarak topraktan satışa uygun gayrimenkullerimiz mevcut oluyor. Belirlenen peşinat ödemesiyle beraber kalan ödemeleri; ara taksitler halinde ve daire tesliminde borcun tamamlanması koşuluyla satın alabilirsiniz. Fakat uzun vadeli, aylık taksitli satışlarımız maalesef olmuyor.

Satın aldığınız gayrimenkuller kat irtifakı veya kat mülkiyeti olduğu sürece sizlerin de arsa da hakkınız olmaktadır. Kat irtifak tapularına sahip gayrimenkullerin satılmasında, kiralanmasında veya aboneliklerinin yapılmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Kat mülkiyetinin farkı, inşaatın ruhsata uygun olarak yapılması ve bağlamda resmî kurumlar tarafından onaylanmış olmasını ifade etmektedir.

Gayrimenkul satışlarında tapu masrafları kanunen satıcı ve alıcıya ait olsa da toplumumuzda alıcılar ödemektedir. (Gayrimenkulü satarken sizlerde ödemeyeceksiniz böyle düşünebilirsiniz.) Tapu masrafı dışında sıfır gayrimenkullerde; deprem sigortası (DASK), elektrik, doğalgaz, su abonelikleri ve duruma göre korniş ücretleri olabiliyor.

Gayrimenkul satışlarında alıcı ve satıcının ortak tanıdığı kişi biz olduğumuzdan dolayı sizlere daha güvenli bir hizmet verebilmek için para transferleri kiralama ve satış öncesinde şirketimizin hesabına aktarılır. Satış işlemi gerçekleşip alıcının üzerine tapu geçtikten sonra firmamız tarafından satıcının hesap numarasına transfer ücreti yapılır. Firmamız bu noktada tamamen müşterilerini garanti altına almayı amaçlamaktadır.

Kiralama işlemlerinde sözleşme tarihinden itibaren çok kısa süreli kiralama yapmadığınız sürece gayrimenkulü boşaltmadan 1 ay öncesinde haber vermeniz yeterli olmaktadır. Haber verilmediği taktirde mülk sahiplerine karşı bizlerde mahcup olmaktayız. Kış memleketi olduğumuzdan dolayı, kışın talebin düşük olması ve dairenin uzun süre boş kalması mülk sahiplerine zarar vereceğinden dolayı erken haber verilmesi bu noktada önem taşımaktadır.

Siz değerli müşterilerimiz bizlerle iletişime geçtiğiniz taktirde, alanında uzman ekibimiz bölge hakkında bilgi vermenin yanı sıra, gayrimenkul ile alakalı; tapu bilgileri, cephesi, m² bilgileri, kredi durumu ve diğer aklınıza gelen tüm sorularda yardımcı olmaktadır. Kiralık ve Satılık Departmanlarımız haftanın 7 günü kesintisiz hizmet vermektedir.

Emlak Danışmanı Olmak İster Misiniz?

Kariyerinizi ve büyümenizi geliştirmenize yardımcı olacağız.
İnsan Kaynakları